Atrakcje w pobliżu Residence Szymoszkowa w Zakopanem

Piękny widok na Tatry

Zakopane i jego okolice obfitują w szereg niezwykle ciekawych atrakcji turystycznych, wśród których każdy wycieczkowicz odnajdzie coś dla siebie. Postawić można tu zarówno na aktywny wypoczynek, ale również leniwe spacery oraz relaks, a zatrzymując się w Residence Szymoszkowa, każdą z tych opcji mamy niemal na wyciągnięcie ręki.

Spacer po słynnych Krupówkach

Odwiedzając Zakopane, nie sposób pominąć tę najbardziej znaną jego część ? Krupówki. Znajdują się one w odległości około trzech kilometrów od Residence Szymoszkowa i, będąc najbardziej popularnym deptakiem miasta, każdego dnia przyciągają rzesze turystów, pragnących poczuć góralski, swojski klimat w połączeniu z nowoczesnością i ekskluzywnością tamtejszych sklepów oraz restauracji. Krupówki leżą w ścisłym centrum miasta, liczą 1100 metrów długości, biegną wzdłuż malowniczego potoku Foluszowego i znakomicie widać z nich cudowne Tatry. Zakosztujemy tam pysznej lokalnej kuchni, zakupimy typowe dla polskich tatrzańskich miast sery owcze, a pośród regionalnych wyrobów wybierzemy dla siebie idealną pamiątkę. Ta ulica to niewątpliwe serce Zakopanego, to ona tętni życiem i wciąga nas w wir wspaniałych wieczornych zabaw, stanowiąc kluczową atrakcję miasta, docenianą przez turystów z całego świata.

spacer po Krupówkach w Zakopanem

Wycieczka nad Morskie Oko

Morskie Oko nie leży wprawdzie w samym Zakopanym, ale pobyt w tym mieście wiąże się zazwyczaj nierozerwalne z wycieczką w tamte niezwykłe rejony. Podróż tę najlepiej odbyć autem, ponieważ zarówno z Residence Szymoszkowa jak i samego centrum miasta jest to mniej więcej 25 kilometrów drogi. To największe i najbardziej atrakcyjne jezioro Tatr znajduje się w Dolinie Rybiego Potoku, a podróż samochodem zakańcza się zazwyczaj na parkingu w Palenicy Białczańskiej. Stamtąd czeka nas ośmiokilometrowy spacer, podczas którego podziwiać można przydrożne krajobrazy pięknych gór. Widok który zastaniemy na miejscu zdecydowanie wart jest zachodu i podejscia. Wspaniale błękitna tafla jeziora w otoczeniu zieleni drzew i monumentalnych gór zapiera dech w piersiach i sprawia, że każdy z turystów wraca stamtąd oczarowany.

Morskie Oko w Tatrach

Dolina Kościeliska

Jako że Residence Szymoszkowa znajduje się na drodze pomiędzy Zakopanym a Kościeliskiem, podczas pobytu w tych cudownych apartamentach, nie sposób pominąć także wycieczki do Doliny Kościeliskiej. Słynny kompleks znajduje się około 5,5 kilometra od wejścia do doliny, przy którym znajduje się parking samochodowy. Resztę trasy pokonać można spacerem lub rowerem, a zimą popularne są również narty biegowe. Droga liczy niecałe 9 kilometrów, idzie lekko w górę, nie jest jednak zbyt stroma i nie przysparza niewprawionym w górskich wyprawach turystom większych problemów. Sama Dolina Kościeliska stanowi z kolei drugą co do wielkości dolinę Tatr. Ścieżka otoczona jest strzelistymi skałami oraz zielenią drzew, a wzdłuż niej płynie wartki potok, widoki są zatem iście nieziemskie, a spacer tak malowniczymi szlakami to czysta przyjemność.

Dolina Kościeliska w polskich Tatrach