Na co zwrócić uwagę wynajmując apartament w Zakopanym?

apartament z kominkiem

Wybierając się do Zakopanego ? jednego z najbardziej popularnych górskich miast w Polsce, stawiamy zazwyczaj na długo wyczekiwany wypoczynek: ten aktywny, spędzony na wędrówkach po pięknych terenach Tatr, lub odprężający, skupiający się wokół relaksu w tutejszych restauracjach i kawiarniach.

Jakiekolwiek jednak mamy plany i bez względu na to, w jaki sposób spożytkujemy nasz wolny czas, wybrać musimy również odpowiedni nocleg. Wśród najbardziej popularnych opcji pobytu w tej okolicy, prym wiodą w ostatnim czasie apartamenty w Zakopanym, które przyciągają atrakcyjnymi cenami oraz luksusowymi, świetnie wyposażony wnętrzami. Na co zatem zwrócić uwagę, decydując się na wynajem danych pomieszczeń? Poniżej znajdziecie kilka wskazówek, które znacznie tę kwestię ułatwią.

Cena w parze z jakością

Apartamenty jakie możemy wynająć w Zakopanym są zazwyczaj bardzo luksusowe, nie dajmy się jednak zmylić tej regule, bo jak od każdej, i od niej istnieją wyjątki i nie każde wynajmowane przyjezdnym mieszkanie zapewnia im komfort, jakiego się spodziewali. Oprócz opisu ogólnego wyposażenia apartamentu, zwróćmy również uwagę na zdjęcia. Jeżeli sfotografowany jest każdy pokój, a opis urządzeń, będących do dyspozycji gości nam odpowiada, zwróćmy uwagę również na cenę. Ta różni się zazwyczaj w zależności od miesiąca, w którym chcemy wynająć apartament. Pamiętajmy zatem, aby sprawdzić dokładnie datę i podzielić koszty na ilość osób, które z nami jadą, mając w rezultacie kwotę pojedynczego zakwaterowania.

Odpowiednie wyposażenie

Stawiając na idealny dla nas apartament, dowiedzmy się, jak dokładnie jest on wyposażony. Bywa, że zależy nam na jakimś konkretnym elemencie, sprzęcie przydatnym na co dzień, czy użytecznym w celach rozrywkowych. Zdobądźmy zatem dokładne informacje na temat wyposażenia kuchni i łazienki. Wypytajmy, czy w apartamencie znajdziemy pościel i ręczniki, a także, czy dostępny jest w nim telewizor, sprzęt HI-FI, radio ? co tylko jest nam potrzebne do szczęścia. Wiedząc takie rzeczy wcześniej, będziemy świadomi tego, co znajdziemy na miejscu, a w co powinniśmy się wcześniej wyposażyć.

kuchnia w apartamencie w Zakopanem

Dodatkowe atrakcje

Niektóre apartamenty oferują nam także dodatkowe atrakcje i udogodnienia. Przykładem może Residence Szymoszkowa, na terenie której znajduje się podziemny parking oraz bogaty kompleks spa, gdzie wspaniale wypocznie nawet najbardziej wymagający wycieczkowicz. Wiedząc z wyprzedzeniem, jakich usług możemy spodziewać się na miejscu, łatwiej będzie zaplanować nam wyjazd i każdą minutę wolnego czasu.

basen w kompleksie SPA

Dla ilu osób?

Nawet duże, kilkupokojowe apartamenty mogą nie być przystosowane do przyjmowania większej ilości osób, dlatego też, zanim zdecydujemy się na ten idealny, dowiedzmy się, na ile dokładnie miejsc do spania możemy liczyć. W te wliczają się zarówno duże, dwuosobowe łóżka, jak i rozkładane kanapy. Zdobądźmy również informację, czy na miejscu będzie wystarczająca ilość pościeli.

Biorąc pod uwagę każdą z tych wskazówek, mamy większe szanse na znalezienie apartamentu, który spełni wszystkie nasze oczekiwania i przyczyni się do tego, że cały nasz wyjazd zaliczymy do jak najbardziej udanych.

Polecamy wyszukiwarkę apartamentów w Zakopanem – Visitzakopane

Apartamenty Zakopane centrum