Wybierając się do Kościeliska warto zobaczyć te mniej turystyczne miejsca. Wybraliśmy trzy miejsca, w które warto się wybrać. Pierwszym miejscem Cudakowa Polana jest to reglowa polana, która mieści się w Dolinie Kościeliskiej. Położona jest na wysokości 952 n.p.m. Dawniej Polana Cudakowa stanowiła część Hali Miętusiej wraz z Wyżnią Kirą Miętusią. Po wschodniej części Polany płynie Kościeliski Potok a przez jej środek przebiega droga. Część Polany porośnięta jest lasem. Kolejnym miejscem, które warto zobaczyć to Palenica Kościeliska. Jest to najwyższy szczyt Pogórza Gubałowskiego. wierzchołki i szczyty są zalesione. Czytaj dalej…
Będąc w okolicach Doliny Kościeliskiej warto wybrać się do jaskiń. Dla turystów udostępniono cztery jaskinie między innymi: Mroźną, Raptawicka, Mylna, Wąwóz Kraków i Smocza Jama.
- Jaskinia Mroźna – wymagana jest dodatkowa opłata, turyści wpuszczani są w małych grupach ale zanim wejdą przewodnik ogłasza krótką prelekcję. Droga do jaskini rozpoczyna się w Dolinie Kościeliskiej przed Bramą Kraszewskiego. Przez około 15 – 20 minut trzeba iść leśną ścieżką, gdzie dotrzemy do głównego wejścia jaskini. Jaskinia Mroźna posiada tylko jeden w dodatku poziomy korytarz o długości 570 m. Nazwę jaskinia zawdzięcza temperaturze która tam panuje czyli 6 stopni (jest ona niezależna nawet od pory roku). Na jej ścianach można zobaczyć całą szatę naciekową. Przejście zajmuje około pół godziny, zejście zaś odbywa się inną drogą i trwa około 15 minut.
Już 27.05.2015- 28.05.2015 na godz. 13.00 zapraszamy Państwa na ósmą edycję Tatrzańskiego Festiwalu Zespołów Góralskich „Złote Kierpce”. Który odbędzie się w sali widowiskowej Zakopiańskiego Centrum Edukacji na ulicy Kasprusie 35a. Ten wyjątkowy festiwal będzie odbywał się aż w dwóch kategoriach. Dziecięcej – w przedziale wiekowym od 6 – 14lat a także młodzieżowej w przedziale 14 – 20 lat. Nagrodami w rywalizacji zespołów są statuetki: Złote, Srebrne lub Brązowe Kierpce a także nagrody rzeczowe i pieniężne. Czytaj dalej…