Odpoczywasz w apartamentach Szymoszkowa w Zakopanem? Sprawdź okoliczne atrakcje

Wybierając miejsce na urlop czy krótki wypad weekendowy, zawsze chcemy wiedzieć wcześniej czy ma ono w swojej ofercie ciekawe atrakcje, które nie pozwolą nam się nudzić. Dla tych osób, którzy planują wyjazd o Zakopanego, przygotowaliśmy listę atrakcji turystycznych, z jakich można skorzystać odwiedzając to urokliwe miejsce.Apartamenty Szymoszkowa to jedne z najlepszych i najczęściej odwiedzanych apartamentów w Zakopanem. Przyciągają stylowym i ciepłym wnętrzem, gdzie można zregenerować siły i rozkoszować się wspaniałym górskim klimatem oraz widokami. Mimo wszystko, nawet komfortowe apartamenty nie powinny nas trzymać w pokojach. Sprawdź co, oprócz stylowych lokali, możesz znaleźć w ofercie miasta.


pokój dzienny


Atrakcje latem:

1. Spływ Dunajcem

Tej atrakcji nie może zabraknąć na liście. Jest to ogromna frajda zarówno dla małych jak i dużych turystów. Wycieczki po wodach Dunajca organizowane są co roku i trwają od kwietnia do października. Sam rejs trwa maksymalnie 3 godziny. Jest to idealna opcja na spędzenie wolnego czasu w ciepłe letnie dni.

2. Wycieczki quadem

To ulubiona zabawa głównie dla chłopców i ich tatusiów. Sama jazda jest dziecinnie prosta ale oczywiście nie oznacza to, że można jeździć nieodpowiedzialnie i bez wyobraźni. Przed wyruszeniem w trasę instruktorzy przeprowadzają odpowiednie przeszkolenie wraz z jazdą próbną. Wycieczki przebiegają wzdłuż wyznaczonych tras, podążając za przewodnikiem. Jakakolwiek szarża czy odłączenie się od grupy nie wchodzi w grę.

3. Festiwal Folkloru Ziem Górskich

To najważniejsze wydarzenie kulturalne w Zakopanym. Organizowany jest każdego roku w okresie letnim, przeważnie w sierpniu. W trakcie festiwalu mają miejsce liczne występy regionalnych zespołów, a także różnorodne zabawy i konkursy m.in. parada dorożek, wystawa owczarków podhalańskich, warsztaty dla dzieci obejmujące malowanie na szkle, wycinanki czy prace z bibuły. Wieczorem odbywają się ogniska integracyjne, w trakcie których uczestnicy festiwalu mogą bliżej poznać członków występujących zespołów. A co najważniejsze, wstęp na wszystkie imprezy oraz przygotowane atrakcje są całkowicie bezpłatne.

4. Jednodniowe wycieczki z Zakopanego

Z Zakopanego możemy wybrać się na jednodniowe wycieczki autokarowe. Można z nich korzystać przez cały rok , jednak w okresie letnio-wakacyjnym oferta jednodniowych wycieczek jest najszersza i najbardziej urozmaicona. Na największą uwagę zasługują np. wycieczki z Zakopanego na Słowację, na która mogą wybrać się rodzice z dziećmi w każdym wieku. Największą atrakcją tej wycieczki jest pobyt w aquparku Tatralandia, gdzie zarówno dzieci jak i dorośli mogą oddać się wodnemu szaleństwu. Oprócz tego wartym odwiedzenia jest Park Narodowy Słowacki Raj, a także liczne historyczne zabytki. Będąc na Słowacji grzechem byłoby nie wybrać się na wycieczkę Dookoła Tatr i odwiedzenie m.in. Jaskini Bielskiej czy podziwiania pięknych widoków z Łomnickiego Szczytu, na który wjedziemy kolejką. Inną godną polecenia wycieczką jest weekendowy wyjazd z Zakopanego do Pragi oraz do Wiednia i Budapesztu, których nie trzeba specjalnie nikomu przedstawiać. Jest jednak długa wyprawa, na którą wybrać się mogą jedynie Ci którzy wytrzymają długie godziny w podróży. Na krótszych dystansach przewidziano wycieczki do Krakowa, Wieliczki, Oświęcimia i Wadowic, a także do Parku Dinozaurów.


Atrakcje zimą

1. Skutery śnieżne

Nieodzowny element zimowych szaleństw. Gwarantowana zabawa zarówno dla małych i dużych, Panów i Pań. Na skuterach możemy szaleć przez całą godzinę, jak również zorganizować całodniowe wycieczki pod czujnym okiem organizatorów.

2. Kulig

Obowiązkowo przy wizycie w Zakopanem należy wybrać się na przejażdżkę kuligiem. To największa atrakcja dla najmłodszych, ale i dorośli nie mogą narzekać na wycieczkę przy akompaniamencie płonących pochodni, uwiecznione ogniskiem z kiełbaskami. Brak odpowiednich tras na wycieczki kuligowe wcale nie jest przeszkodą dla dzielnych i sprytnych góralskich woźniców, którzy poradzą sobie w każdej sytuacji.


kulig w Zakopanem

3. Psie zaprzęgi

To dopiero zabawa! Aż żal nie skorzystać z przejazdu zaprzęgiem ciągnącego przez przesympatyczne husky. Przy tej atrakcji świetnie będą bawić się zarówno dorośli jak i ich pociechy. Nawet jeśli dzieci odmówią udziału w takiej przejażdżce, na pewno odpowiednio zajmą się czworonożnymi kolegami. Przejażdżki organizowane są zarówno w lecie jak i zimą.

4. Szczyty


? GubałówkaNa szczyt dotrzemy nowoczesną kolejką torową , której dolna stacja znajduje się w samym centrum Zakopanego. Warto wybrać się na to wzgórze, ze względu na piękne widoki rozciągających się Tatr. Po wjeździe na szczyt możemy podejść na taras widokowy i zrobić pamiątkowe zdjęcia. W okresie zimowym dostępne dla turystów pozostają śnieżne zjeżdżalnie, jazda na tzw. sanko-wózkach i oczywiście poszaleć na nartach lub snowboardzie.

? Kasprowy Wierch

Najbardziej znany szczyt tatrzański, z którego rozpościera się niesamowity widok na panoramę Tatr, Zakopane i całe Podhale. Po wjeździe na szczyt kolejką obowiązkowo należy wybrać się na spacer i odwiedzić Obserwatorium Meteorologiczne ,z którego podziwiać można przepiękne widoki na Giewont i całe Tatry.

? Giewont

Najwyższy szczyt w Tatrach. Najczęstszy punkt programu każdej wycieczki turystycznej. Można odbyć wyprawę do jaskini Śpiących Rycerzy i poznać legendę Giewontu jak również historię krzyża na Giewoncie, kto był jego pomysłodawcą i jakie ma oddziaływanie na przechodzących turystów. Oczywiście całej wyprawie towarzyszą zapierające dech w piersiach widoki, których nie da się opisać słowami. To trzeba zobaczyć na własne oczy i przeżyć na własnej skórze.


Giewont w Zakopanym